Domácí systémy

Klimatizace

Klimatizace jako součást příjemného prostředí v němž žijeme, pracujeme, sportujeme i relaxujeme. 

Nástěnné klimatizace jsou nejoblíbenějším řešením pro chlazení domů i bytů. Toto zařízení se skládá vždy z jedné vnitřní a jedné venkovní jednotky. V naší nabídce naleznete jak základní modely, které díky nízké ceně ušetří vaši peněženku, tak zařízení s pokročilými funkcemi (včetně ovládání pomocí WiFi), která uspokojí požadavky těch nejnáročnějších zákazníků.

Možnost výběru z několika designových řad nástěnných klimatizací zajistí, že se výrobek stane nejen užitečným pomocníkem v boji s horkým počasím, ale také stylovým doplňkem vašeho domova.

Všechny nástěnné klimatizace do bytů či domů v naší aktuální nabídce obsahují ekologické chladivo R32. Díky tomu se nám daří výrazně redukovat emise CO2 a tím snižovat i dopad na životní prostředí.

Nástěnnou klimatizaci vybírejte a plánujte nejlépe po dokončení hrubé stavby nebo před rekonstrukcí, neboť dodatečná instalace klimatizace je vždy náročnější. Před nákupem doporučujeme oslovit odborníka pro oblast chladicí techniky nebo projektanta.

Kontaktujte nás, dohodneme si schůzku, navštívíme Vás, zpracujeme Vám nezávaznou cenovou nabídku. V případě, že se rozhodnete pro realizaci provedeme instalaci vlastními techniky. Tímto ale naše služby nekončí. Vždy se o naše zákazníky postaráme. Zajistíme Vám pravidelný servis Vašeho zařízení a i v případě poruchy se budete mít na koho obrátit.

Fan-coily

Fan coil jednotky využívají k přenosu chladu či tepla vodu. Najdou své využití v komerčních budovách různých rozsahů, především pak v ekologických stavbách.
Fan coily, které v tomto systému zastupují vnitřní jednotky, můžete vybírat z několika provedení. Nástěnné, podstropně-parapetní, kazetové či kanálové jednotky v různých designech se přizpůsobí potřebám každého projektu.

FC obsahuje ventilátor a výměník tepla. Do výměníku je rozvody přiváděna otopná voda připravovaná centrálně v kotelně, nebo chladicí voda připravovaná ve strojovně chlazení nebo v lokálním chladiči. Intenzitu vytápění i chlazení lze regulovat škrcením (snižováním průtoku otopného či chladicího média) nebo změnou otáček ventilátoru. Ovládání může být jak místní (termostat je v místnosti), tak dálkové, velínu. Ventilátor žene vzduch přes výměník, kde se vzduch ohřeje nebo ochladí, do temperované místnosti. Při chlazení vzduchu je třeba napojit na FC potrubí odvádějící kondenzát.

Tepelná čerpadla

Jednou z nejlepších variant řešení topení a ohřevu TUV je instalace tepelného čerpadla ATW (air to water).